Již proběhlo

Tvořivé setkání - Relaxační malování

Srdečně vás zveme na další z řady tvořivých setkání, ve čtvrtek 26.1. od 18 do 20hod. Sejdeme se opět v prostorách klubovny SpoluSvět (Plzeňská 35, Beroun).

U šálku dobrého čaje nebo kávy si odpočineme s barvami a plátnem. Není třeba se bát. Není potřeba talent. Jde o to vypnout hlavu a odpočinout si. Nečekají Vás náročné tahy štětcem ani přesnost. Trochu si jen pohrajme s barvami. Výsedkem bude Váš malý obraz, který Vám udělá radost.
Nezapomeňte, že hlavním cílem je potkat se, odpočinout si a popovídat si. Všechen potřebný materiál a pomůcky budou připraveny. Se vším vám pomůžeme, poradíme. Stačí jen napsat, že přijdete.

Příspěvek je 100,-

Akce se koná za finanční podpory města Berouna

Svou účast, prosím, potvrďte do pondělí 25.1. e-mailem na info@spolusvet.cz nebo níže.

Tvořivé setkání - přírodní svíčky

Srdečně Vás zveme na další z řady tvořivých setkání, ve čtvrtek 12.1.2022 od 18 do 20hod v prostorách klubovny SpoluSvět (Plzeňská 35, Beroun).

Tentokrát budeme vyrábět svíčky z přírodních vosků. Bude jen vás, zda svíčku budete chtít do nádobky nebo samostatnou, zvolíte si barvu a rozhodnete se jestli bude vonět. Nakonec ji můžete dozdobit.

Všechen potřebný materiál (palmový vosk, na výběr budou různé barvy, vůně, nádoby a formy) i pomůcky budou připraveny. Stačí jen napsat, že přijdete.

Příspěvek je 100,-/svíčka

Akce se koná za finanční podpory města Berouna

Svou účast, prosím, potvrďte do pondělí 9.1. e-mailem na info@spolusvet.cz nebo níže.

Adventní trh - prodej- vánoční charitativní domeček Beroun (Husovo nám.)

V pátek 16.12. nás najdete v horní části Husova nám. v Berouně

Svou činnost budeme spolu s výrobky prezentovat v jednom z prodejních domečků na adventním trhu (charitativní domeček- jeden ze stánků/domečků poskytuje město Beroun neziskovým organizacím)

Pátek 16.12. od 10 do 17hod najdete v charitativním domečku @SpoluSvět z.s.Veškerý zisk z prodeje výrobků bude použit na provozní náklady(nájem, energie) spolku.

Zakoupit si můžete výrobky, které byly vyrobeny pečujícími rodiči a přáteli těchto rodin. Pořídit si můžete mnoho originálních doplňků jako jsou patchworkové náhrdelníky LaPatch, energetické obrazy, macramé přívěšky a brože, stojánky na vonné tyčinky, křišťálové andílky, mnoho originálních šperků, čakrové náušnice a přívěšky z přírodních minerálních kamenů, náramky a barevné šperky vyrobené z peří exotických ptáků. Náš projekt "Peříčka pro SpoluSvět" je skvělým propojením komunit. Peříčka dostáváme darem od chovatelů. Ve SpoluSvětě z nich vznikají naprosto originální náušnice, přívěšky na mobil, náhrdelníky a závěsy do vlasů. Na výrobě se podílí pečující rodiče, členové spolku a přátelé. Každý kus je jedinečný, každý kus je originál.

Tvořivé setkání - vánoční ozdoby

Srdečně Vás zveme na další předvánoční tvořivé setkání, ve čtvrtek 1.12. od 18 do 20hod v prostorách klubovny SpoluSvět (Plzeňská 35, Beroun).
Opět bude prostor si popovídat a užijeme si večer plný pohody. Toto setkání je již adventní. Připravíme se na Vánoce a vyrábět budeme vánoční ozdoby. Zavěsit si je pak můžete na stromeček, větev a kamkoli se Vám bude líbit
Všechen materiál a pomůcky jsou k dispozici a se vším Vám pomůžeme. Stačí být trochu kreativní, tvořit a relaxovat. Vyrábět můžete ozdoby složitější jako např. macrame , ale i jednodušší jako jsou korálkové hvězdy, křišťálové ověsy, namalovat skleněné koule, ozdobit světelný řetěz,....
Rozhodnout se můžete až na místě podle toho v jak kreativní náladě přijdete.
Tvoření není podmínkou a nápoje budou jako vždy k dispozici .
Můžeme se jen potkat a popovídat si. Svou účast nám potvrďte do středy 30.11. na info@spolusvet.cz
Cena: příspěvek na materiál 100,- (výrobek)
Akce se koná za finanční podpory města Berouna


Tvořivé setkání - Adventní dekorace

Srdečně Vás zveme na další z řady tvořivých setkání, ve čtvrtek 17.11. od 18 do 20hod v prostorách klubovny SpoluSvět (Plzeňská 35, Beroun).

Čeká nás další setkání, kde bude dostatek prostoru si popovídat a užijeme si večer plný pohody. Toto setkání je náš poslední tvořivý večer před adventem. Proto se budeme věnovat výrobě adventní dekorace.
Na předvánoční tvoření jsme pro Vás připravily výrobu adventních věnců nebo světelných dekorací. Materiál a pomůcky budou k dispozici a se vším Vám pomůžeme. Také nápoje budou jako vždy k dispozici a tvoření není podmínkou. Můžete se jen přijít potkat. Na výběr bude: - "živý" adventní věnec na dveře z chvojí - "živý" adventní věnec na stůl (na svíčky) - světelná dekorace (řetěz) - světelná dekorace (lahev) Jakou dekoraci si vyberete je jen na Vás.
Materiál na tvoření pro Vás bude připraven a rezervován.
Později materiál nejsme schopné zajistit v dostatečném množství. Tvořit můžete z materiálů , který zbývá (znamená to, že nebudete mít možnost vybrat si jestli chcete vyrábět světýlka nebo věnec a jakou variantu)
Příspěvek na tvoření: dle spotřebovaného materiálu ( cca 100-200,-Kč )
Akce se koná za finanční podpory města Berouna
Svou účast, prosím, potvrďte do neděle 13.11. e-mailem na info@spolusvet.cz nebo níže.
Do zprávy napište o jakou dekoraci máte zájem. - "živý" adventní věnec na dveře z chvojí - "živý" adventní věnec na stůl (na svíčky) - světelná dekorave (řetěz) - světelná dekorace (lahev)

Předvánoční prodejní výstava

na zámku Nižbor

Zahrádkáři Nižbor pořádají ve dnech 19. a 20. listopadu Předvánoční výstavu na zámku Nižbor. V sobotu i v neděli od 10:00 do 17:00 hodin.

Jedním z prodejců budeme i my s nabídkou originálních doplňků, jako jsou patchworkové náhrdelníky LaPatch, energetické obrazy, macramé přívěsky a brože, stojánky na vonné tyčinky, křišťálové andílky, mnoho originálních šperků, čakrové náušnice a přívěsky z přírodních minerálních kamenů a barevné šperky vyrobené z peří exotických ptáků.

Přijďte nás podpořit.

1. knihovnický ples - HARRY POTTER

SOBOTA 19. LISTOPADU 2022 od 19:00 v KD Plzeňka Beroun na tomto užasném plese nás můžete potkat a podpořit.

Městská knihovna Beroun zve všechny milovníky tance, dobré zábavy a kouzel na první knihovnický ples, který se ponese v duchu Harryho Pottera. K tanci zahraje kapela Timbre Music, o předtančení se postará Taneční centrum R.A.K. Můžete se těšit na bohatý doprovodný program. Čeká na vás tombola, soutěž kostýmů, věštírna, hledání zlatonky, moudrý klobouk a další překvapení! Moderuje Timmy White.

Vyrábíme pro SpoluSvět -

výstava v MK Beroun -pobočka sídliště

Rádi bychom Vás po celý listopad pozvali na prodejní výstavu, v Městské knihovně Beroun- pobočka sídliště.

https://www.knihovnaberoun.cz/o-nas/kontakt/

Rádi bychom Vás pozvali na výstavu, kterou jsme nazvali "Vyrábíme pro SpoluSvět"

SpoluSvět z.s. je nezisková organizace, které působí na Berounsku a podporuje rodiny pečující o dítě se zdravotním hendikepem.Všechny výrobky na výstavě byly vyrobeny pečujícími rodiči a přáteli těchto rodin. Zisk z prodeje výrobků bude použit na provozní náklady spolku.Pořídit si můžete mnoho originálních doplňků jako jsou patchworkové náhrdelníky LaPatch, energetické obrazy, macramé přívěšky a brože, stojánky na vonné tyčinky, křišťálové andílky, mnoho originálních šperků, čakrové náušnice a přívěšky z přírodních minerálních kamenů a barevné šperky vyrobené z peří exotických ptáků. Náš projekt "Peříčka pro SpoluSvět" je skvělým propojením komunit. Peříčka dostáváme darem od chovatelů. Ve SpoluSvětě z nich vznikají naprosto originální náušnice, přívěšky na mobil, náhrdelníky a závěsy do vlasů. Na výrobě se podílí pečující rodiče, členové spolku a přátelé. Každý kus je jedinečný, každý kus je originál.

SWAP aneb VÝMĚNA VĚCÍ - Charitativní SWAP pro SpoluSvět z.s.

Srdečně Vás zveme na další Charitativní SWAP ve Studiu KaLa (Na Příkopě 1/6, 266 01 Beroun) v sobotu 5.11. 2022 od 10:00 do 14:00

Výtěžek ze vstupného jde neziskové organizaci SpoluSvět z.s., která pomáhá rodičům pečujícím o děti se zdravotním znevýhodněním. Nevyhazujte věci, ale dejte jim druhý domov. Prosíme, noste pouze kompletní, pěkné věci. Věci v takovém stavu, v jakém byste si je i vy chtěli odnést. Věci noste v množství, které můžete sami unést (např. maximálně 2 velké tašky Ikea). Odnášejte si pouze věci, které Vám udělají radost a potřebujete je. Nechte prostor, aby si vybrali i ostatní. Pokud budeme respektovat tato pravidla, bude swap pro všechny příjemný.
Co přinést:
oblečení (dámské, pánské dětské), boty, doplňky, knihy, hry, hračky, domácí potřeby, výtvarné a kreativní potřeby, školní potřeby, kosmetiku, bižuterii, rostliny, přebytky ze zahrady a domácnosti
Věci, které nikdo neodnese, budou darovány na dobročinné účely nebo použity k upcyklaci.

CO JE SWAP?

Ekologická iniciativa, která si klade za cíl šetřit životní prostředí. Tříděním, recyklací a posíláním věcí dál šetříme energii, planetu a prodlužujeme životní cyklus výrobků.
Přineste (není podmínkou) s sebou věci, které nevyužíváte, a jsou stále v pěkném stavu, mohou sloužit dál. Vybrat a odnést si můžete cokoli, co se bude líbit Vám.
NA SWAP PŘINESTE VĚCI, KTERÉ MAJÍ JEDINOU VADU - NENOSÍTE JE. VĚCI TAKOVÉ, KTERÉ BYSTE TŘEBA DAROVALI SVÝM PŘÁTELŮM. NEJDE O TO ZBAVIT SE VŠECH NEPOTŘEBNÝCH VĚCÍ.
Věci na SWAP můžete přinést kdykoli v průběhu akce a zůstat tak dlouho jak budete chtít, popř. můžete odejít a znovu se vrátit.

Tvořivé setkání - Náramky z minerálů

Srdečně Vás zveme na další z řady tvořivých setkání, ve čtvrtek 3.11. od 18 do 20hod v prostorách klubovny SpoluSvět (Plzeňská 35, Beroun).

Čeká nás večer plný pohody, kdy opět nebudeme dělat nic technicky náročného. Na čaj ani kávu určitě nezapomeneme a prostoru popovídat si bude dostatek.

Podíváme se do světa minerálních kamenů a korálky z nich si navlékneme a odcházet budeme s novým náramkem. Vše je jednoduché a pokud budete potřebovat poradit, se vším vám poradíme a pomůžeme. Stačí přijít a užít si pohodový večer, kdy si můžeme oddechnout od každodenního stresu. Příspěvek na tvoření: 100,-/náramek. Akce se koná za finanční podpory města Berouna. Svou účast, prosím, potvrďte do středy 2.11. e-mailem na info@spolusvet.cz nebo níže.


Tvořivé setkání - dekorace ze samotvrdnoucí hmoty II

Srdečně Vás zveme na další z řady tvořivých setkání, , ve čtvrtek 13.10. od 18 do 20hod v prostorách klubovny SpoluSvět (Plzeňská 35, Beroun).

Čeká nás další pohodový večer, kdy nebudeme dělat nic technicky náročného a opět určitě nezapomeneme dát si kávu, čaj,.. . Na minulém setkání jsme si vyrobili drobné dekorace ze samotvrdnoucí hmoty. Nyní je čas si výrobky dozdobit a odnést domů. Pokud jste minulé setkání chyběli, nevadí. Máme např. stojánky na vonné tyčinky nebo podložku pod svíčku navíc a připravené jsou pro Vás k dotvoření. Můžete pustit uzdu své fantazie a výrobek si dotvořit (vybarvit) podle svých představ. Barvy budou samozřejmě k dispozici a se vším Vám pomůžeme, poradíme. K pohodovému večeru patří také káva a čaj, která bude jako vždy připravena. Stačí přijít a užít si pohodový večer, kdy si můžeme oddechnout od každodenního stresu. Akce se koná za finanční podpory města Berouna Svou účast, prosím, potvrďte do středy 12.10. e-mailem na info@spolusvet.cz nebo níže

Tvořivé setkání - dekorace ze samotvrdnoucí hmoty

Srdečně Vás zveme na další z řady tvořivých setkání, , ve čtvrtek 29.9. od 18 do 20hod v prostorách klubovny SpoluSvět (Plzeňská 35, Beroun).

Připravily jsme pro Vás další pohodový večer, kdy nás nebude čekat nic náročné a tak si určitě nezapomenete dát kávu, čaj,.. . Ukážeme Vám, že samotvrdnoucí hmota nepatří do ruky jen dětem. Vyrobit si můžeme např. stojánek na vonnou tyčinku, podložku pod svíčku a další drobné dekorace. Záleží jen na Vás co využijete, bude se Vám hodit. Fantazii se meze nekladou a výrobu zvládne určitě každý, protože jste určitě už někdy pracovali v kuchyni s těstem . Budeme válet, zdobit a modelovat.
Malá změna je, že tentokrát s výrobkem neodejdete. Necháme ho vytvrdnout a bude připraven k dobarvení a odnesení na dalším setkání.K dispozici budete mít vše na výrobu. Se vším Vám pomůžeme, poradíme.
Káva a čaj bude jako vždy také připravena. Čeká nás další pohodový večer, kdy si můžeme oddechnout od každodenního stresu.Akce se koná za finanční podpory města Berouna.Svou účast, prosím, potvrďte do středy 28.9. e-mailem na info@spolusvet.cz nebo níže

Tvořivé setkání - šperk z PET lahví

Srdečně Vás zveme na další z řady tvořivých setkání, , ve čtvrtek 15.9. od 18 do 20hod v prostorách klubovny SpoluSvět (Plzeňská 35, Beroun).

V novém školním roce se opět vracíme k pořádání našich pravidelných tvořivých setkání. Začala nám škola a je důležité myslet také na sebe. Budeme vyrábět šperky z PET lahví. Výrobu zvládne určitě každý. A navíc šperky z PETek jsou originální a sluší každému.K dispozici budete mít vše na výrobu. Se vším Vám pomůžeme, poradíme.
Káva a čaj bude jako vždy k dispozici. Čeká nás další pohodový večer, kdy si můžeme oddechnout od každodenního stresu.


Akce se koná za finanční podpory města Berouna.

Svou účast, prosím, potvrďte do středy 14.9. e-mailem na info@spolusvet.cz nebo níže

Tvořivé setkání - vějíř

Srdečně Vás zveme na další z řady tvořivých setkání, , ve čtvrtek 11.8. od 18 do 20hod v prostorách klubovny SpoluSvět (Plzeňská 35, Beroun).

Prázdninové počasí a Vaše návrh nás motivovaly k tvorbě vějíře, který určitě ještě ve zbytku léta využijete. Protože máme stále prázdniny, tvoření bude nenáročné. Připravily jsme pro Vás polotovar, který bude stačit pomalovat. Fantazii se meze nekladou a veškerý materiál bude opět k dispozici. Použít můžete různé barvy i šablony, razítka, atd. je to jen na Vás jak bude vypadat Váš vějíř.
Se vším Vám pomůžeme, poradíme.
Káva a čaj bude jako vždy k dispozici. Čeká nás další pohodový večer, kdy si můžeme oddechnout od každodenního stresu


Akce se koná za finanční podpory města Berouna

Svou účast, prosím, potvrďte do čtvrtka 11.8. (12h) - ať víme s kým máme počítat Těší se na VásJitka a Laďka

Posilovna imunity

Srdečně Vás zveme ve čtvrtek 23.6. od 18:00 hod do prostor klubovny SpoluSvět.


Těšit se můžete na další z řady přednášek, která bude o zdraví.

Chcete obnovit své zdraví, vitalitu a trvale udržovat své tělo v rovnováze a chránit ho před civilizačními chorobami?

Přijďte si poslechnout povídání nejen o Omega-3 mastných kyselinách s fyzioterapeutkou Alenou Venkrbcovou.

Svou účast potvrďte do pondělí 20.6.2022 na e-mail: info@spolusvet.cz

Akce se koná za finanční podpory města Berouna.

Aby záda nebolela aneb

jak na bolavá záda.

Na další z řady přednášek se můžete těšit 22.6.2022 od 17:30 ve SpoluSvetě (Plzeňská 35, Beroun)


Přednáška úžasné fyzioterapeutky Mgr. Petry Bramborové, která nám ukáže a poradí, jak se o záda starat, předcházet bolesti a nepřetěžovat je.

Prosím, dejte nám vědět, že přijdete.

Akce se koná za finanční podpory města Berouna.

Tvořivé setkání -

příprava na dobročinný trh

Srdečně Vás zveme na další z řady tvořivých setkání, ve čtvrtek 9.6.2022 od 18 do 20hod v prostorách klubovny SpoluSvět (Plzeňská 35, Beroun).

Naše další setkání bude trochu netradiční. Káva, čaj a drobné občerstvení bude jako vždy připraveno. Dobrá nálada k našim večerům samozřejmě patří a prostor popovídat si u nás opět najdete.Tento večer bychom rády věnovaly přípravám na Dobročinný minitrh, který proběhne v době Hrnčířských trhů a stánek SpoluSvět najdete ve dvoře Muzea Českého krasu. Výtěžek z prodeje výrobků bude použit na provozní náklady SpoluSvět z.s. Ve stánku najdete naše oblíbená Štěstí a výrobky pečujících rodičů a přátel spolku a budeme moc rády za Vaši pomoc.Kompletovat budeme Štěstí a šperky. Něco malého můžeme vyrobit. Práci zvládne každý a zapojit se můžete podle vašich možností a schopností.

Samozřejmě, že i na tomto večeru pro Vás budeme k dispozici a materiál máme zajištěn.

Stačí jen přijít. Vstup je zdarma a jako poděkování si můžete odnést drobnost pro radost.Svou účast nám potvrďte do středy 8.6. 2022 (ať víme s kým můžeme počítat) na iinfo@spolusvet.cz nebo níže.

Akce se koná za finanční podpory města Berouna.

Tvořivé setkání - repelent

Srdečně Vás zveme na další z řady tvořivých setkání, ve čtvrtek 26.5.2022 od 18 do 20hod v prostorách klubovny SpoluSvět (Plzeňská 35, Beroun).

Nechali jsme se inspirovat na degustaci éterických olejů a proto jsi tentokrát vyrobím přírodní repelent, který se nám v létě bude jistě hodit. K dispozici budete mít vše na výrobu včetně lahvičky s rozprašovačem. Se vším Vám pomůžeme, poradíme. Káva nebo čaj bude jako vždy k dispozici. Čeká nás další pohodový večer, kdy si můžeme oddechnout od každodenního stresu.

Příspěvek je 100,- Kč - repelent/100ml (akce se koná za finanční podpory města Berouna)

Svou účast, prosím, potvrďte do středy 25.5. e-mailem na info@spolusvet.cz nebo níže.

" KUFR PLNÝ VŮNÍ"

Vonná Degustace éterických olejů

Jste srdečně zváni na vonnou cestu po celém světě.

Očicháme lehké citrusy, svěží máty, rafinovaný cist, tajemný dubový mech, magickou magnolii i kávovník. K degustaci je připraveno cca 120 éterických olejů. (Pro každého co zvládne jeho nos).

Kdy: 15.5.2022 od 10:00 - 13:00

Vstupné: 100,- Kč

Svou účast, prosím, závazně potvrďte do středy 11.5. e-mailem na info@spolusvet.cz nebo níže.

Těším se na setkání s vámi, Lenka Aromaticus

Férová snídaně v Berouně

V sobotu 14.5. budeme snídat společně.

Přidejte se k nám a přijďte na piknik konaný u příležitosti Světového dne pro Fair Trade.

Piknikovat budeme od 10 do 12hodin , v Berouně na Závodí (levý břeh Berounky, na louce vedle dětského hřiště u restaurace U Štiky)
Férová snídaně je celorepublikový piknikový happening pořádaný na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů.
Moc rádi Vás uvidíme a těšíme se, že potkáme i nové tváře.
S sebou si vemte deku a do košíku zabalte svoje dobroty, kávu čaj. Připravit můžete třeba něco z fair trade čokolády, kakaa nebo suroviny od místních farmářů a pěstitelů . Pokud nestíháte stačí chléb s domácí marmeládou.
V případě nepříznivého počasí (deště) budeme snídat pod střechou v prostoru klubovny SpoluSvět na adrese Plzeňská 35, Beroun.

Aby záda nebolela aneb

jak na bolavá záda.

Na další z řady přednášek se můžete těšit 5.5.2022 od 17:30 ve SpoluSvetě (Plzeňská 35, Beroun)


Přednáška úžasné fyzioterapeutky Mgr. Petry Bramborové, která nám ukáže a poradí, jak se o záda starat, předcházet bolesti a nepřetěžovat je.

Prosím, dejte nám vědět, že přijdete.

Akce se koná za finanční podpory města Berouna.

Tvořivé setkání - balzám na rty

Srdečně Vás zveme na další z řady tvořivých setkání, ve čtvrtek 28.4.2022 od 18 do 20hod v prostorách klubovny SpoluSvět (Plzeňská 35, Beroun).

Tentokrát se budeme hýčkat a vyrobíme si balzám na rty z přírodních produktů. Používat budeme kvalitní včelí vosk a másla. K dispozici budete mít vše na výrobu a éterické oleje, abyste si mohli balzám ovonět podle svých představ. Se vším Vám pomůžeme, poradíme. Káva nebo čaj bude jako vždy k dispozici. Čeká nás další pohodový večer, kdy si můžeme oddechnout od každodenního stresu.

Příspěvek je 70,- Kč/balzám malý, 100,- Kč/balzám velký (akce se koná za finanční podpory města Berouna)

Svou účast, prosím, potvrďte do středy 27.4. e-mailem na info@spolusvet.cz

Tvořivé setkání - zvonkohra

Srdečně Vás zveme na další z řady tvořivých setkání, ve čtvrtek 24.3.2022 od 18 do 20hod v prostorách klubovny SpoluSvět (Plzeňská 35, Beroun).

Tentokrát budeme vyrábět zvonkohru z křišťálových ověsů a korálů. Fantazii se meze nekladou a bude jen vás, jak bude vaše zvonkohra vypadat.

Všechen potřebný materiál (křišťálové ověsy, korálky, dráty, lanka atd.) i pomůcky budou připraveny. Stačí jen napsat, že přijdete.

Příspěvek je 150,-/zvonkohra (akce se koná za finanční podpory města Berouna)

Svou účast, prosím, potvrďte do pondělí 21.3. e-mailem na info@spolusvet.cz nebo níže.

Tvořivé setkání - přírodní svíčky

Srdečně Vás zveme na další z řady tvořivých setkání, ve čtvrtek 10.3.2022 od 18 do 20hod v prostorách klubovny SpoluSvět (Plzeňská 35, Beroun).

Tentokrát budeme vyrábět svíčky z přírodních vosků. Bude jen vás, zda svíčku budete chtít do nádobky nebo samostatnou, zvolíte si barvu a rozhodnete se jestli bude vonět. Nakonec ji můžete dozdobit.

Všechen potřebný materiál (palmový vosk, na výběr budou různé barvy, vůně, nádoby a formy) i pomůcky budou připraveny. Stačí jen napsat, že přijdete.

Příspěvek je 100,-/svíčka

Akce se koná za finanční podpory města Beroun.

Svou účast, prosím, potvrďte do pondělí 7.3. e-mailem na info@spolusvet.cz nebo níže.

Aby záda nebolela aneb

jak na bolavá záda.

Na první z řady přednášek se můžete těšit 22.2.2022 od 18 ve SpoluSvetě (Plzeňská 35, Beroun)


Přednáška úžasné fyzioterapeutky Mgr. Petry Bramborové, která nám ukáže a poradí, jak se o záda starat, předcházet bolesti a nepřetěžovat je.

Prosím, dejte nám vědět, že přijdete.

Akce se koná za finanční podpory města Berouna.

Tvořivé setkání- Figurka/přívěsek

Srdečně Vás zveme na další z řady tvořivých setkání, ve čtvrtek 17.2.2022 od 18 do 20hod v prostorách klubovny SpoluSvět (Plzeňská 35, Beroun).

Tentokrát budeme vyrábět figurky z korálků, bižuterních komponentů a látek. Přijďte si vyrobit Vaši originální, osobitou postavičku. Fantazii se meze nekladou a stačí jen najít tu správnou kombinaci korálků a látek, které se Vám bude nejvíce líbit. Hotovou postavičku můžete nosit jako přívěšek na krku, přívěšek na klíče, nebo použít jako dekoraci.

Všechen potřebný materiál (na výběr budou různé velikosti barevných korálků, drátky, kovové komponenty, zbytky látek) i pomůcky budou připraveny. Stačí jen napsat, že přijdete.

Cena 80,-

Akce se koná za finanční podpory města Beroun.

Svou účast potvrďte do pondělí 14.2. e-mailem na info@spolusvet.cz

Tvořivé setkání- lapač snů

Srdečně Vás zveme na další z řady tvořivých setkání, ve čtvrtek 27. 1. 2022 od 18 do 20hod ve SpoluSvětě (Plzeňská 35, Beroun).

Tentokrát budeme vyrábět lapač snů. Fantazii se meze nekladou, a je, jen na vás jakou požijete techniku, barevnou kombinaci a velikost. Lapače snů se používají jako ochranný symbol pro dobrý spánek a celkově zlepšují atmosféru v prostoru svým pozitivním vyzařováním.
Na výběr bude více velikostí kruhů, od úplně malé ø12cm až po velkou ø 35cm, dále si budete moci vybrat z různých přízí, peříček a dalších ozdob.


Cena 90 - 150 Kč (dle velikosti lapače)

Akce se koná za finanční podpory města Beroun.


Všechen potřebný materiál i pomůcky budou připraveny. Stačí jen napsat, že přijdete .


Přihlásit se můžete do pondělí 24.1.2022


Těší se na Vás

Jitka

Tvořivé setkání- šperk z korku

Srdečně Vás zveme na další z řady tvořivých setkání, ve čtvrtek 13.1.2022 od 18 do 20hod ve SpoluSvětě (Plzeňská 35, Beroun).

Po Novém roce jsme zpět a zveme Vás na první tvořivé setkání v roce 2022. Tentokrát budeme vyrábět šperk z korkové podložky. Přijďte si vyrobit originální náušnice nebo přívěsek. Budeme stříhat, lepit, malovat, dekorovat. Z podložky si vystřihnete tvar, který se Vám líbí a ten si poté můžete domalovat. Používat budeme akrylové barvy, které zafixujeme lakem. Poté vše spojíme s bižuterními komponenty (např. náušnicovým zapínáním) a popř. doplníme korálky. Každý šperk je originál, každý si může vyrobit šperk podle svého vkusu.

Cena 70,-

Akce se koná za finanční podpory města Beroun.

Všechen potřebný materiál i pomůcky budou připraveny. Stačí jen napsat, že přijdete .

Přihlásit se můžete do pondělí 10.1.2022

Těší se na Vás Laďka

Tvořivé setkání -

Výroba šperku

Srdečně Vás zveme na další z řady tvořivých setkání, ve čtvrtek 9. 12. 2021 od 18 do 20hod ve SpoluSvětě (Plzeňská 35, Beroun).

Tentokrát budeme vyrábět šperk z drahých kamenů a korálků. Co kus to originál a bude na vaší volbě zda si vyrobíte náhrdelník, náramek nebo náušnice. Můžete udělat radost sobě a nebo třeba vlastnoručně vyrobit vánoční dárek.

Cena bude pouze za materiál, podpoří nás totiž CPKP. Podle šperku a materiálu, který si vyberete počítejte 80 - 200,-Kč (náušnice +/-80Kč, náhrdelník kolem 120Kč náramek z dražších korálků může být až 200Kč), Vyrobit si můžete i více šperku.

Korálky, kamínky, návlekový materiál, kovové komponenty, háčky na náušnice z chirurgické oceli a další materiál na tvoření bude připravený.

Přihlásit se můžete do pondělí 6.12.2021 níže nebo na mail: jitka@spolusvet.cz

Nezapomeňte napsat, který den s Vámi máme počítat.

V případě jakéhokoliv dotazu mne neváhejte kontaktovat na tel. 775 070 610


Tvořivé setkání -

Malování na sklo nebo porcelán

Srdečně Vás zveme na další z řady tvořivých setkání, ve čtvrtek 25.11. od 18 do 20hod ve SpoluSvětě (Plzeňská 35, Beroun).

Tentokrát budeme malovat na porcelán nebo sklo. Namalovat si můžete porcelánový hrnek . Pokud máte zájem o jiný výrobek např. sklenici, karafu na vodu, apod. , pošlete nám zprávu. Můžete si přinést vlastní popř. Vám ji po domluvě můžeme zajistit.

Používat budeme barvy na sklo/porcelán. Uvidíte, že malování zvládne opravdu každý. Není třeba použít štětec, ale stačí pouze tečkovat. Po fixaci barvy je výrobek omyvatelný. Barvy, které používáme nejsou toxické.

Cena je 150,- Kč (pečující rodiče sleva 50,- Kč z podpory CPKP).

Barvy, štětce, pomůcky k tečkování , porcelánový hrnek a další materiál na tvoření bude připravený.

Přihlásit se můžete do pondělí 22.11.2021 níže nebo na mail: ladka@spolusvet.cz

V případě jakéhokoliv dotazu mne neváhejte kontaktovat na tel. 723 038 163


Jak snížit míru stresu a úzkosti a pomoci sám sobě k udržení vnitřního klidu.

Setkání s terapeutkou

Mgr.Kristýnou Farkašovou


V pátek 19. listopadu 2021, od 9:30 do 11:30 hodin

Místo setkání: prostory spolku Spolusvět, Plzeňská 35, Beroun

Jak můžeme doma, při doprovázení svých dětí využít znalosti o fungování mozku?

Proč někdy ve stresu reagujeme neadekvátně?

Jak můžeme zdařile a efektivně zareagovat ve chvílích paniky?

A co když v noci nemůžeme spát?

I nepatrné změny v našich životech nás mohou rozhodit, pokud je nemůžeme ovlivnit, a mohou zkomplikovat naši situaci. V posledním roce jsme se vyrovnávali s tolika nečekanými zvraty, že nám místy může chybět síla, vůle přizpůsobovat se dalším změnám. Při zpracování stresu z nepředvídatelných situací a návratu k vnitřnímu klidu nám mohou být užitečné praktické a jednoduše realizovatelné sebe/regulační techniky. Řekneme si tipy k režimu, k dobré péči o tělo. Zastavíme se u toho, proč každý den neuneseme zátěž se stejnou lehkostí? Budeme hledat cestu, jak se vracet k duševní odolnosti a ke klidu. Udržíme-li sebe sama v dobrém vnitřním rozpoložení, budeme moci podpořit ty, kteří jsou kolem nás.

Vzdělávání je zdarma a je určené pro pečující s trvalým bydlištěm mimo hlavní město Prahu.

Počet míst je omezen.

V případě zájmu kontaktujte koordinátorky:

Andreu Lexovou, T: 725 985 856, E: andrea.lexova@cpkp.cz

Kateřinu Vysloužilovou, T: 725 439 017, E: katerina.vyslouzilova@cpkp.cz

Prosíme o závazné potvrzení účasti do 9. 11. 2021.Tvořivé setkání - Malování na textil

Srdečně Vás zveme ve čtvrtek 11.11.2021 a pátek 12.11.2021 od 18 do 20 hodin ve SpoluSvětě (Plzeňská 35, Beroun).

Přijďte si namalovat tričko, tašku nebo cokoliv jiného. Můžete použít šablony, razítka nebo jen štětec a vlastní fantazii.

Cena je 150,- Kč (pečující rodiče májí 50% slevu z podpory CPKP).

Barvy, šablony, štětce, houbičky a další materiál na tvoření bude připravený, jen textil, na který budete chtít malovat si musíte přinést sami (cokoliv bavlněného, co toužíte vylepšit ...)

Přihlásit se můžete do pátku 5.11.2021 níže nebo na mail: jitka@spolusvet.cz Nezapomeňte napsat, který den s Vámi máme počítat.

V případě jakéhokoliv dotazu mne neváhejte kontaktovat na tel. 775 070 610


Tvořivé setkání - FLORÁRIUM

ve čtvrtek 14.10.2021 od 18 hodina

Srdečně Vás zveme ve čtvrtek 7.10.2021 od 18 hodin na tvořivé setkání ve SpoluSvětě (Plzeňská 35, Beroun).

Vyrobíme si florárium, rostlinné terárium nebo-li miniskleníček, prostě takový domeček, uvnitř kterého rostou rostliny.

Na výběr jsou dvě varianty, menší za 200,-Kč a větší za 300,-Kč (Pečující rodice májí 50% slevu z podpory CPKP). Vybrat si budete moci z různých nádob, rostlinek a věcí k dotvoření. Pokud máte doma vlastní nádobu, do které byste chtěli rostlinky nastěhovat, tak ji určitě vezměte s sebou, a my vám upravíme cenu ;-)

Přihlásit se můžete do pátku 8.10.2021 na mail: jitka@spolusvet.cz Nezapomeňte napsat, kterou variantu si přejete, abychom pro Vás měly všechno připravené.

V případě jakéhokoliv dotazu mě neváhejte kontaktovat na tel. 775 070 610


Přenosná výstava

"Rok ve speciální třídě"

1. - 30.6.2021 v pobočce Městské knihovny Beroun - sídliště

Návštěvníci si mohou kamkoliv přenést kterýkoliv exponát výstavy, bez kterého nechtějí/nemohou odejít.

Najdete zde výrobky a výkresy žáků speciálních třid ZŠ a pratické SŠ Karla Čapka vytvořené během tohoto školního roku.Příspěvek na péči a dávky pro OZP

Vzdělávací seminář s Mgr. Jitkou Koutovou, DiS.

V pondělí 31. května 2021, od 18:00 do 20:00 hodin

Na semináři se budeme zabývat těmito tématy:

  • Příspěvek na péči a dávky pro OZP (seznámení s dávkami - PnP, příspěvek na mobilitu, průkaz OZP, příspěvky na kompenzační pomůcky, vč. příspěvku na pořízení motorového vozidla)
  • Podmínky nároku na jednotlivé dávky
  • Průběh řízení vč. opravných prostředků, které je možné využít

(důraz na méně známé opravné prostředky - např. vyjádření k podkladům rozhodnutí)

  • Ukázky dopisů - vysvětlení obsahu
  • Na co si dát pozor
  • Jak zvýšit své šance v řízení?
  • Když neuspějete, jaké jsou opravné prostředky?

Vzdělávání je zdarma a je určené pro lidi s trvalým bydlištěm mimo hlavní město Prahu.

Seminář bude realizován on-line přes Google Meet nebo Zoom, po přihlášení Vám přijde pozvánka k připojení na Váš e-mail.

Pokud máte zájem o vystavení osvědčení o účasti, společně s přihlášením na seminář uveďte datum a místo svého narození, děkujeme.

Počet míst je omezen.

V případě zájmu kontaktujte koordinátorku:

Andreu Lexovou, T: 725 985 856, E: andrea.lexova@cpkp.cz

Prosíme o závazné potvrzení účasti na semináři do 24. 5. 2021.


Intimní hygiena lidí se znevýhodněním

Ve čtvrtek 13. května 2021, od 17:00 do 20:00 hodin

Vzdělávací seminář s lektorkou z organizace Freya, z.s.

Na semináři se dozvíte, jak dítě se znevýhodněním podpořit v rámci nácviku osobní hygieny v co největší možné míře vzhledem k jeho možnostem. Správně nastavená hygiena a pravidla soukromí umožní nejen dítěti poznat hranice soukromí a intimity, ale zároveň chrání soukromí toho, který dítěti s hygienou pomáhá.

Vzdělávání je zdarma a je určené pro lidi s trvalým bydlištěm

mimo hlavní město Prahu.

Seminář bude realizován on-line přes Google Meet, po přihlášení Vám přijde pozvánka k připojení na Váš e-mail.

Pokud máte zájem o vystavení osvědčení o účasti, společně s přihlášením na seminář uveďte datum a místo svého narození, děkujeme.

Počet míst je omezen.

V případě zájmu kontaktujte koordinátorku:

Andreu Lexovou, T: 725 985 856, E: andrea.lexova@cpkp.cz

Prosíme o závazné potvrzení účasti na semináři do 30. 4. 2021